Pánská SKIN CARE

Pleťová péče pro muže - zahoďte předsudky a buďte IN.

CHLAPI TO CHTĚJ TAKY…

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše… věta, která více než na fakt poukazuje spíše na rozdílnost obou pohlaví. Chce nám snad říci, že pánové jsou bytosti zcela odlišné, jinak chápající (ne)logiku a podstatu bytí? Z pohledu kosmetologie je pravda zhruba někde v polovině.

Předně je nutno podotknout, že za posledních pár let se zájem mužů o kosmetické procedury a domácí péči výrazně ale výrazně zlepšil, což je skvělá zpráva.

 

ROZDÍL MEZI MUŽSKOU A ŽENSKOU POKOŽKOU

Pánům se nedá upřít, že co se pleti týče, jsou na tom po evoluční a genetické výbavě v některých bodech lépe, než my ženy.

Fakt, že je jejich pokožka zhruba o 20 – 25% silnější, jim hraje do karet zejména proto, že se jim tvoří více kolagenu a elastinu, což znamená, že je jejich pleť více odolnější proti vráskám a ochabnutí.

Dále díky tomuto faktu jejich pleť lépe udržuje hydrataci a potřebné živiny a více snese podíl aktivních látek v pleťových produktech. Je tedy obecně odolnější.

Abychom dámy uklidnili, jsou zde i mínusy mezi které patří vyšší výskyt rozšířených pórů a vlasových folikulů, větší sklon k mastící se pleti a tím i vyšší výskyt akné.

Hormon testosteron totiž určuje specifika mužské pleti a způsobuje odlišnou strukturu oproti pleti ženské. I když je pleť každého člověka jedinečná, lze obecně říci, že mužská pokožka – na obličeji i na těle - je silnější, mastnější a odlišně stárne.

 

JE NUTNÁ SPECIÁLNÍ PÉČE PRO PÁNY?

Pánská kosmetika se většinou odlišuje spíše vůní, než obsahem aktivních látek. Je ale dobré vybírat ty produkty, obsahující látky, které udělají mužské pleti maximální službu.

Patří mezi ně kyselina salicylová, kyselina azaleová, niacinamid, oligopeptid-10, vitamin C ale také kyselina hyaluronová či retinoidy.

Základní pleťová rutina by se měla skládat z kvalitního čištění, které cílí na mastící se pleť se sklonem k akné, hydrataci a SPF ochrany. Pro pokročilou péči můžeme sáhnout po pleťovém séru, či peelingu, který šetrně odstraní odumřelé kožní buňky.

Další věc je holení, které dokáže pleť často podráždit. Je skvělé mít po ruce kosmetiku, která nejenže dokáže pleti dodat potřebné látky ale také ji zklidnit a hydratovat.

To, že je mužská pleť obecně mastnější ještě neznamená, že nepotřebuje hydrataci. I mastná pleť může být dehydrovaná.

 

DOPORUČENÉ PRODUKTY ZÁKLADNÍ PÉČE PRO MUŽE od Dp DetmaceuticalsTM

1. KROK - Čištění a exfoliace:
CLR Foam Cleanser / ráno a večer

2. KROK - Hydratace:
CLR Lotion / ráno a večer

3. KROK - Spf ochrana:
Cover Recover / Clear / ráno + reaplikace během dne

Na našem e-shopu pak naleznete i doporučení pokročilou péči, nebo produkty zaměřující se na stárnutí, akné, pigmentace aj. - KOSMETIKA PRO MUŽE (laparfait-eshop.cz)

 

OSOBNÍ PÉČE PRO KAŽDÉHO NA MÍRU

Ve studiu La parfait se zaměřujeme na komplexní přístup ke klientům. Na dermokosmetické konzultaci probereme vše potřebné, zodpovíme vaše dotazy a doporučíme domácí i profesionální plán péče na míru.

Zůstáváme s klientem dále ve spojení a konzultujeme společně potřebné kroky. Jsme rádi za zpětnou vazbu.

Vždy je ale doporučujeme domluvit si osobní schůzku na dermokosmetickou konzultaci, kde sestavíme plán péče dle aktuálního stavu pokožky - DOMLUVIT OSOBNÍ SCHŮZKU

Jsme tu pro Vás

Domluvme si konzultaci zdarma

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Těšíme se na vás v našem táborském studiu

Je snadné nás najít na mapě a dostat se k nám veřejnou dopravou nebo autem.

Kosmetické studio La parfait Tábor

Kosmetické studio La parfait Tábor
Erbenova 2978, 390 02 Tábor

Pracovní doba:

Dle domluvy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 603 779 559
E-mail: info@laparfait.cz

Konzultace i ukázková procedura ZDARMA


Vyzkoušejte nás zdarma